Інтернет залежність

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав’язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це явище може спричинити стан, у якому людина фокусуватиметься на віртуальному, а не реальному світі.

Про інтернет-залежність

Вперше цей термін вжив Айвен Голдерг в 1994 році. Він мав на увазі не хвороба порівнянну з алкоголізмом або наркоманією, а скоріше проблему, пов’язану зі стресом і низьким самоконтролем людини. Тим не менш, цей термін прижився до сьогоднішніх днів і за роки придбав драматичний відтінок.

Хвороба ця ще не до кінця вивчена психологами, але причини залежності лежать на поверхні. Це може бути спроба компенсувати нереалізовані потреби (наприклад, завести «справжніх» друзів) або невмінням людини будувати стосунки в реальному житті, або проблеми з самооцінкою.

У цих випадках корені проблеми сягають набагато глибше: у виховання і атмосферу в сім’ї. Дуже часто діти і підлітки, які стикаються з брутальним ставленням до себе, знаходять віддушину на просторах всесвітньої павутини. Постійна потреба у визнанні, лайку і більшій кількості передплатників змушує їх дедалі більше йти в соціальні мережі.

Інтернет-залежність у підлітків проявляється найбільш гостро. Це велика проблема сучасного суспільства.